Cambridge zkoušky

Prestižní mezinárodní zkoušky Cambridge English tvoří celosvětový standard jazykové úrovně. ZKoušky Cambridge English jsou uznávané jak globálně na všech světových kontinentech, tak v České republice, kde jsou zařazeny do vyhlášky Ministerstva školství, mláděže a tělovýchovy o standardizovaných jazykových zkouškách. 

Vůbec první zkouška proběhla již v roce 1913, zkoušky Cambridge English se tedy mohou pochlubit více než stoletou tradicí.

368

studentů prošlo přípravnými kurzy

355

studentů šlo ke zkoušce

354

studentů získalo certifikát

Zkoušky pro děti 7–14

YLE (Cambridge English: Yount Learners)

Zkouška je vhodná pro děti ve věku 7‑14 let. Forma testování je zábavná a výsledky testu přináší přehled o pokroku, který děti v rámci osvojování si cizího jazyka dělají. Zkouška má obrovský motivační efekt a pomáhá řídit a akcelerovat pokrok žáků a žákyň v angličtině.  Zkoušky mají tři úrovně pokročilosti - Starters, Movers, Flyers. Poslední jmenovaná úroveň odpovídá úrovni A2 podle CEFR. Pro starší a pokročilejší děti jsou pak vhodné zkoušky KET a PET, respektive jejich varianty for schools.

Zkoušky pro mládež a dospělé

KET (Cambridge English: Key)

Je první zkouškou Cambridge ESOL dle úrovně pokročilosti. Certifikát KET hodnotí schopnost zvládat ústní komunikaci stejně jako psaný projev v každodenních situacích. Je prvním krokem pro studenty, kteří chtějí postoupit k vyšším úrovním zkoušek.

PET (Cambridge English: Preliminary)

Je zkouškou pro ty, kteří jsou schopni vyrovnat se s běžnou komunikací s rodilými mluvčími. Měli by být schopni číst jednoduché příručky a články, psát dopisy apod. Zkouška je oblíbená mezi dospívajícími jako předstupeň FCE.

FCE (Cambridge English: First)

Nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Složení zkoušky FCE vyžaduje ovládání angličtiny na dostatečné úrovni i v širším spektru praktických situací zahrnujících studium, obchod a průmysl.

CAE (Cambridge English: Advanced)

Absolventi zkoušky CAE již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu. Zkoušku uznává většina britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Jedná se o velmi vysokou úroveň pokročilosti.

Nejbližší termíny Cambridge zkoušek v Turnově jsou 15. prosince 2018 a 4. května 2019. Na tyto termíny brzy najdete v nabídce kratší strategické přípravné kurzy od října do prosince 2018 a delší kurzy, které poběží od října 2018 do začátku května 2019. Přípravné kurzy vedou zkušené české lektorky, speaking ke zkoušce procvičí rodilá mluvčí.

Pokud se Vám žádný z nabízených termínů nehodí, kontaktujte nás, prosím, a vymyslíme společně jiné řešení.

Jsme oficiálním přípravným centrem na zkoušky Cambridge English

Jsme členy Asociace Cambridgeských škol

Hlásit se můžete emailem fancz@fancz.com, na tel. čísle +420 602 216 911 nebo osobně v kanceláři