Cambridge zkoušky

Prestižní mezinárodní zkoušky Cambridge English tvoří celosvětový standard jazykové úrovně. ZKoušky Cambridge English jsou uznávané jak globálně na všech světových kontinentech, tak v České republice, kde jsou zařazeny do vyhlášky Ministerstva školství, mláděže a tělovýchovy o standardizovaných jazykových zkouškách. 

Vůbec první zkouška proběhla již v roce 1913, zkoušky Cambridge English se tedy mohou pochlubit více než stoletou tradicí.

697

studentů prošlo přípravnými kurzy

676

studentů šlo ke zkoušce

675

studentů získalo certifikát

Zkoušky pro děti 7–14

YLE (Cambridge English: Yount Learners)

Zkouška je vhodná pro děti ve věku 7‑14 let. Forma testování je zábavná a výsledky testu přináší přehled o pokroku, který děti v rámci osvojování si cizího jazyka dělají. Zkouška má obrovský motivační efekt a pomáhá řídit a akcelerovat pokrok žáků a žákyň v angličtině.  Zkoušky mají tři úrovně pokročilosti - Starters, Movers, Flyers. Poslední jmenovaná úroveň odpovídá úrovni A2 podle CEFR. Pro starší a pokročilejší děti jsou pak vhodné zkoušky KET a PET, respektive jejich varianty for schools.

 

Zkoušky pro mládež a dospělé

KET (Cambridge English: A2 Key)

Je první zkouškou Cambridge ESOL dle úrovně pokročilosti. Certifikát KET hodnotí schopnost zvládat ústní komunikaci stejně jako psaný projev v každodenních situacích. Je prvním krokem pro studenty, kteří chtějí postoupit k vyšším úrovním zkoušek.

PET (Cambridge English: B1 Preliminary)

Je zkouškou pro ty, kteří jsou schopni vyrovnat se s běžnou komunikací s rodilými mluvčími. Měli by být schopni číst jednoduché příručky a články, psát dopisy apod. Zkouška je oblíbená mezi dospívajícími jako předstupeň FCE.

FCE (Cambridge English: B2 First)

Nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Složení zkoušky FCE vyžaduje ovládání angličtiny na dostatečné úrovni i v širším spektru praktických situací zahrnujících studium, obchod a průmysl.

CAE (Cambridge English: C1 Advanced)

Absolventi zkoušky CAE již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu. Zkoušku uznává většina britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Jedná se o velmi vysokou úroveň pokročilosti.

 

Nabídku kurzů pro následující období pro vás momentálně připravujeme.

Nejbližší termín Cambridge zkoušek B1 Preliminary a B2 First for Schools v Turnově je 12. listopadu 2022. Na tento termín nabízíme 10 hodin strategické přípravy "na míru" od konce září 2022 do začátku listopadu 2022. Pokud chcete složit zkoušku B2 First a nebo C1 Advanced ještě v tomto roce, organizujeme termín 10. prosince 2022 na Gymnáziu Dr. Randy v Jablonci nad Nisou. Tradiční velké zkoušky Cambridge English proběhnou na OHS Turnov pro všechny úrovně A1 až C1 6. května 2023. Přípravné kurzy na tyto zkoušky začínají už na přelomu září a října, nepropásněte přihlášení! Těší se na vás zkušené lektorky jazykové školy FAN, speaking ke zkoušce procvičí rodilá mluvčí.

Pokud se Vám žádný z nabízených termínů nehodí, kontaktujte nás, prosím, a vymyslíme společně jiné řešení.

Jsme oficiálním přípravným centrem na zkoušky Cambridge English

Jsme členy Asociace Cambridgeských škol

Hlásit se můžete emailem fancz@fancz.com, na tel. čísle +420 602 216 911 nebo osobně v kanceláři