Cambridge zkoušky

Prestižní mezinárodní zkoušky Cambridge English tvoří celosvětový standard jazykové úrovně. ZKoušky Cambridge English jsou uznávané jak globálně na všech světových kontinentech, tak v České republice, kde jsou zařazeny do vyhlášky Ministerstva školství, mláděže a tělovýchovy o standardizovaných jazykových zkouškách. 

Vůbec první zkouška proběhla již v roce 1913, zkoušky Cambridge English se tedy mohou pochlubit více než stoletou tradicí.

697

studentů prošlo přípravnými kurzy

676

studentů šlo ke zkoušce

675

studentů získalo certifikát

Zkoušky pro děti 7–14

YLE (Cambridge English: Yount Learners)

Zkouška je vhodná pro děti ve věku 7‑14 let. Forma testování je zábavná a výsledky testu přináší přehled o pokroku, který děti v rámci osvojování si cizího jazyka dělají. Zkouška má obrovský motivační efekt a pomáhá řídit a akcelerovat pokrok žáků a žákyň v angličtině.  Zkoušky mají tři úrovně pokročilosti - Starters, Movers, Flyers. Poslední jmenovaná úroveň odpovídá úrovni A2 podle CEFR. Pro starší a pokročilejší děti jsou pak vhodné zkoušky KET a PET, respektive jejich varianty for schools.

 

Zkoušky pro mládež a dospělé

KET (Cambridge English: A2 Key)

Je první zkouškou Cambridge ESOL dle úrovně pokročilosti. Certifikát KET hodnotí schopnost zvládat ústní komunikaci stejně jako psaný projev v každodenních situacích. Je prvním krokem pro studenty, kteří chtějí postoupit k vyšším úrovním zkoušek.

PET (Cambridge English: B1 Preliminary)

Je zkouškou pro ty, kteří jsou schopni vyrovnat se s běžnou komunikací s rodilými mluvčími. Měli by být schopni číst jednoduché příručky a články, psát dopisy apod. Zkouška je oblíbená mezi dospívajícími jako předstupeň FCE.

FCE (Cambridge English: B2 First)

Nejrozšířenější ze všech zkoušek Cambridge ESOL. Složení zkoušky FCE vyžaduje ovládání angličtiny na dostatečné úrovni i v širším spektru praktických situací zahrnujících studium, obchod a průmysl.

CAE (Cambridge English: C1 Advanced)

Absolventi zkoušky CAE již dosahují plnohodnotného standardu jazyka ve většině situací - při práci i při studiu. Zkoušku uznává většina britských univerzit jako doložení způsobilosti studovat obory vyučované v angličtině. Jedná se o velmi vysokou úroveň pokročilosti.

 

Termíny přípravných kurzů na Cambridge zkoušky pro školní rok 2023/24

PET
B1 MATURITNÍ PŘÍPRAVA Čtvrtek 14.00–15.00 FAN škola 6 500 Kč Přihlásit se
B1 PRELIMINARY Pondělí 17.00–18.00 FAN škola 6 500 Kč Přihlásit se
B1 PRELIMINARY strategická příprava - Speaking Pondělí 16.00–18.00 FAN škola 500 Kč Přihlásit se
FCE
B2 FIRST Úterý 14.15–15.15 FAN škola 6 800 Kč Přihlásit se
B2 FIRST Úterý 17.00–18.00 FAN škola 6 800 Kč Přihlásit se
 

Nejbližší termín Cambridge zkoušek B1 Preliminary, B2 First a C1 Advanced, které organizujeme v našem regionu, je 4. květen 2024 v Turnově. Tyto tradiční velké zkoušky Cambridge English proběhnou na OHS Turnov pro všechny úrovně. Přípravné kurzy na tyto zkoušky začínají už v průběhu října 2023. V případě velkého zájmu otevíráme i další přípravné kurzy pro úrovně B1 Preliminary a B2 First na začátku ledna 2024 a strategickou přípravu ve druhé polovině dubna 2024. Nepropásněte přihlášení! Těší se na vás zkušené lektorky jazykové školy FAN.

Pokud se Vám žádný z nabízených termínů nehodí, kontaktujte nás, prosím, a vymyslíme společně jiné řešení.

Jsme oficiálním přípravným centrem na zkoušky Cambridge English

Jsme členy Asociace Cambridgeských škol

Hlásit se můžete emailem fancz@fancz.com, na tel. čísle +420 602 216 911 nebo osobně v kanceláři